Cyklovýlet Naprieč Rakúskom
.. alebo z Passau do Bratislavy za 6 dní

".. absolútny kľud, krásna príroda, malebné dedinky, skvelé služby,
vynikajúce víno, milí ľudia, výborná cesta, perfektné značenie .. "
Klosterneuburg, Wien, Haslau, Hainburg, Wolfstahl, Bratislava (87km)

   Ráno sa zobúdzame na dážď. Majiteľ nás víta v kuchyni a smutne krúti hlavou, že dnešný deň bude peklo. Predpoveď počasia je nasledovná: hustý dážď na celom území Rakúska po celý deň a teplota okolo 14 stupňov. Nuž, sme nejakí priaznivci tak sa akurát lepšie obliekame a vyrážame z Klosterneuburgu smerom na Viedeň. Neprší nejak moc, mrholí a je chladno, čo až tak nevadí. Dnešná misia je jasná, dostať sa čím skôr domov ..

   Do Viedne vchádzame pod nejakými mostami, kde je rozsiahla prerábka a celá cyklocesta je odstavená. Žiadne obchádzky nie su označené a tak začíname blúdiť po Viedni. Motáme sa hore dolu, až prichádzame ku Prátru, kde to ako-tak poznáme. Odtiaľ ďalej na ostrov, ktorý je na mape dlhý jak slíž a na konci sa pripája na Donauradweg. Hovoríme si, že to by šlo a šlapeme čo nám sily stačia. Kurvy na Krížnej by veru ticho závideli :-)

   Z Viedne je to úplná nuda až na úsek cez industriálnu zónu (tuším je to OMV). Potom ide cesta niekoľko kilometrov v rovnakej scenérii, vľavo a vpravo lesy, vpredu hrádza, vzadu hrádza a sem tam odbočka ku nejakým dedinkám. V Haslau kompa nepremáva a tak pokračujeme až ku známemu mostu, ktorý je súčasťou cyklotrasy Natur-Tour z Hainburgu. Túto trasu máme zmáknutú, takže nič nové pre nás. Ideme teda ďalej až do Hainburgu, kde práve pri tejto značke mám presne 500 km, do Bratislavy je to ďalších 10 a až domov ďalších 10. Keďže je tesne po štvrtej v čase keď prechádzame okolo viechy, tak ako to už býva zvykom, skočíme reku na jedno. Oto nás víta a kuká, jak sme nabalení. Hovoríme mu v skratke zážitky z posledného týždňa a v pozadí už cítiť klobásky, ktoré nám pripravuje. V Karloveskej vieche s posedením v záhrade pod Rovnicami ukončujeme náš cyklotrip. Určite ho v budúcnosti dáme znova. Všetko bolo perfektné akurát jediná vec, ktorú by som chcel podotknúť je, že skoro nikde neberú kreditky, čiže treba mať dosť cashu pri sebe. Tak isto je aj problém nájsť bankomaty v malých dedinkách, takže na to sa pripravte, až by ste sa rozhodli dať túto trasu. Dúfam, že vám táto reportáž motivuje a možno aj pomôže. S pozdravom, Manik & Heppy.Fotogaléria


slideshow prezentácia