DRGÁTKO DO MYŠI by MNK
.. alebo jedinečná aplikácia svojho druhu ..

"Flákanie sa nikdy nebolo jednoduchšie .. " (píše Samo Marec)


download  /  facebook


Úvod

Najprv niečo z teórie správania sa na pracovisku ..
Prácu je potrebné chápať ako nevyhnutné zlo, ktoré síce zabezpečuje peniaze a umožňuje kupovať si bezdrôtové gamepady a pizzu z reštiky naproti, ale inak len ničí život. Práca nie je nič, čo by človeka malo baviť. K práci treba prechovávať odpor a vnímať ju ako plytvanie voľným časom. V tom voľnom čase, ktorý v zúriacom kapitalizme ešte ostáva, je potrebné na prácu nadávať. Na druhej strane, keď už človek prácu má, je rozumné sa na pracovisko dostavovať. Aj na mieste výkonu však treba hneď po raňajkách, prečítaní SME, Pravdy, bulváru a napríklad môjho blogu, neodkladne pristúpiť k nepracovaniu a vyhýbať sa aktivite minimálne do obeda. V nevyhnutnom prípade, kedy sa práci vyhnúť nedá, jej treba vykonať nevyhnutné minimum a zvyškom poveriť niekoho iného. Existuje teória, podľa ktorej, ak budete iných poverovať svojou vlastnou prácou dostatočne dlho a dostatočne nahlas, budete povýšení.


.. rôzne možnosti nastavenia Drgátka ..

To by sme teda mali. Predpokladajme teda, že všetci, ako sme tu, zdieľame tento myšlienkový prúd, ktorého ideový koncept svojho času brilantne rozvinul Jano Babarík vo svojom legendárnom článku.

A teraz prelaďme na reklamný tón ..
Ste dostatočne vysoko postavený manažér, o ktorom nikto nevie, čo by vlastne mal robiť? Ste obyčajný flákač, takpovediac jeden z nás? Alebo ste len spoločenský alkoholik na polceste k notorizmu, ktorý si ľúbi obedňajšiu prestávku osladiť decáčikom – dvoma vodečky? Skrátka, stáva sa vám často, že ste tam, kde by ste byť nemali a ak aj ste tam, kde by ste byť mali, tak robíte to, čo by ste nemali? Potrebujete sa tváriť, že ste niekde, kde nie ste, lebo ste inde? Váš problém je odteraz minulosťou, lebo sme to povedali. Dámy a páni, privítajte Drgátko, powered by MNK the Almighty!

A nastupuje žena, americký výzor, late 80s. Dokonalý chrup, dlhé vlasy, elasťáky ..
Drgátko do myši je malá avšak prelomová aplikácia, pomocou ktorej sa váš počítač nestane nečinný a vaši kolegovia teda nikdy nezistia, že si práve dávate šlofíka v pivnici. Vhodná je pre užívateľov komunikačných aplikácií ako napríklad Trillian, Skype, ICQ či Gtalk, ktoré zvyknú pri nečinnosti hodiť stav užívateľa 'not available' alebo 'away'. Ak potrebujete byť v práci stále online, alebo minimálne pôsobiť týmto dojmom, stačí spustiť messenger, nastaviť si 'do not disturb' mód, spustiť Drgátko do myši a pakovať sa k vode, vodke, vodičke. Ľudia na druhej strane uvidia, že ste stále prihlásení, nechcete byť rušení a váš stav sa nehodí do módu 'away'.

Opäť muž, ešte som sa nerozhodol, či mu k nohaviciam a košeli dám tenisky, alebo z neho spravím idiota iným spôsobom ..
Drgátko je hitom poslednej sezóny. Počas svojej krátkej existencie sa dočkalo medzinárodného uznania a mnohých ocenení. Umiestnilo sa na prvom mieste v kategórii 'Manažérska aplikácia' na festivale 'I love this bullshit 2011' v Silicon Valley a v minulom roku zvíťazilo aj na pravidelnom festivale PIČOVINA ROKA na pôde NR SR. Patrí mu tiež čelná priečka v sekcii Najzbytočnejší softvér na Ťahaj.SME.sk a na festivale Fuck work, let's have a coffee 2012 v Aténach získalo špeciálnu cenu gréckej vlády za prínos ku riešeniu dlhovej krízy.

Zmeňte svoj život!
Stiahnite si Drgátko hneď teraz a začnite si skutočne užívať prácu! Sériové číslo vám prezradí Tom Nicholson.

Hudba, doteraz v podmaze, graduje ..
Počuť potlesk a výskot nadšeného publika zloženého z manažérov – šťastných užívateľov Drgátka.
Koniec. Ďakujeme za pozornosť, s pozdravom Samo Marec.